ДЕСЕТА ЮБИЛЕЙНА МЕЖДУНАРОДНА ПРОЛЕТНА КОНФЕРЕНЦИЯ
„СЪВРЕМЕННИ АСПЕКТИ НА УПРАВЛЕНИЕТО НА ХОРАТА, ПРОЦЕСИТЕ И СРЕДАТА В ДЕТСКАТА ГРАДИНА И УЧИЛИЩЕТО ”
Св.св. Константин и Елена, хотел„Романс Сплендид“- 4*
19-21.04.2019 год.
Официални езици на конференцията са български, английски и руски.
АКО ВСЕКИ ОТ НАС Е ЕДНА КАПКА,
ТО ЗАЕДНО СМЕ ЦЯЛ ОКЕАН.
Неизвестен автор
ДЕСЕТАТА ЮБИЛЕЙНА МЕЖДУНАРОДНА ПРОЛЕТНА КОНФЕРЕНЦИЯ има за цел да бъдат събрани и представени актуални изследвания и добри практики, свързани с управлението на участниците в образователно-възпитателния процес/деца и ученици, учители, родители/, на взаимодействията между тях в училищната и в обществената среда, на образователния дизайн и позитивната и творческа учебна среда, включително и интериора в учебните заведения и образователната инфраструктура като цяло.
Поканват се за участие педагози, психолози, представители на центрове за подкрепа на процеса на приобщаващото образование, на държавните и общински административни институции, отговарящи за образованието, на висшите училища и научните институти, на синдикатите на българските учители, на неправителствени организации, детски комплекси, медии и всички, интересуващи се от темата.
В хода на конференцията ще бъдат представени доклади и съобщения, постери и изложби с фотоси, видеоклипове и др. Приоритет при представяне на материали от учителската колегия ще бъдат такива, ПРЕДСТАВЯЩИ ДОБРИ ПРАКТИКИ И СОБСТВЕНА ИЗСЛЕДОВАТЕЛСКА РАБОТА ПО ТЕМАТА.
Докладите и научните съобщения ще бъдат разпределени в секции според съдържанието.
Всички участващи в конференцията доклади и съобщения ще бъдат публикувани в Интернет базиран сборник.
ДОКЛАДЪТ ОТ НАЙ-ГОЛЯМ ИНТЕРЕС И С НАЙ-ГОЛЯМ ПРИНОС ПО ТЕМАТА ЩЕ ПОЛУЧИ СПЕЦИАЛНАТА НАГРАДА „КРИСТАЛНА СОВА” И ЕКСКУРЗИЯ В ЧУЖБИНА.
Изисквания към докладите:
- Материалите в цялостния им обем/до 8 страници формат А5, включително литературата, графики и таблици, WORD, шрифт Times New Roman 11/само заглавието да е с главни букви, шрифт Times New Roman 12, BOLD/, размер на наборното поле 11.3 Х 16.2 см, разред 1, двустранно подравняване/Justified/, отстъп на новия ред 1,25, БЕЗ РАЗСТОЯНИЕ МЕЖДУ АБЗАЦИТЕ, без използване на цветове в диаграмите, а различен вид щрих, двете имена на автора/авторите със съответните титли, институцията, която представляват, населеното място да са изписани непосредствено след заглавието с шрифт Times New Roman 11, наклонен/Italic/, над доклада да не се поставя лого на учебното заведение или организацията, страниците да не се номерират, литературата да бъде посочена в края, а не под линия, номерирана с арабски цифри, без съкращения на имената в текста/ следва да се изпратят на организатора НЕ ПО-КЪСНО ОТ 16 МАРТ.
- Материалите да бъдат придружени от анотация до 10-12 реда на английски език.
- Материалите, които са приготвени само за презентация и чиито автори желаят те да бъдат включени в сборника, да ги представят и във вид за печат, отговарящ на посочените условия.
- Материалите да не са били публикувани в списания и сборници от други конференции и конгреси!
- Всички доклади да бъдат изчистени от смислови, печатни и пунктуационни грешки.
- Всички материали, заявени за участие ще бъдат разгледани в 7-дневен срок от постъпването им и ще бъдат определени тези, които ще се презентират на конференцията. Материали, които не отговарят на изискванията в т.1 и т.2 или не са в съответствие с темата на конференцията няма да бъдат разглеждани и авторите им ще бъдат уведомени.
- Всички доклади и съобщения следва да бъдат представени на конференцията в резюме или презентирани. Четене на доклади няма да бъде допускано.
Време за презентация:
– за основните доклади – до 20 минути;
– за секционните доклади и съобщения – до 8 минути.
8. Всеки автор представя материала си лично или чрез компетентно по темата лице.
Пленарни доклади:
– д-р Пламен Димитров – международно регистриран консултант по екипно и организационно развитие, екзистенциално-динамичен психотерапевт
„Съвременни тенденции в управлението на организациите“
– Иван Игов – един от основателите на училищната психология в България с над 30 годишен консултативен и преподавателски опит, автор на много програми, статии, книги и учебници в сферата на детската и училищна психология, член на Консултативния съвет по въпросите на децата, Европейската федерация на психолозите в образованието (EFPTA) и др.
„Стратегии за ефективно управление на класната стая“
В хода на конференцията ще бъдат организирани тренинг-семинари по актуални въпроси, свързани с темата на конференцията, водени от български и чуждестранни лектори и треньори:
- „Експресивните изкуства: нови възможности за използването им в образованието и корекционната работа в училище“
Водещ: к.пс.н.Варвара Сидорова – REAT (Registered Expressive Arts therapist), президент на Асоциацията по интермодална терапия чрез изкуствата, ръководител на програми за повишение на квалификацията по терапия чрез експресивни изкуства при Московския градски психолого-педагогически факултет, ръководител на Център за терапия чрез изкусства «АртДом», член на Международната асоциация за терапия чрез изразителните изкуства/IEATA/
- „Практически възможности за повишаване на груповата динамика в детските групи и корекционна работа за редуциране на тревожност, агресивно поведение и страхове при децата“
Водещ: проф. д.п.н., к.пс.н.Олга Хухлаева – Московски държавен психолого-педагогически университет; сфера на интереси: съвременни методи за психологическа помощ на хора от различни социални групи, човешкото развитие в различните жизнени етапи, етнопедагогика, етнокултурно и поликултурно образование, автор на много книги по детска психология – обобщение на практическата и работа, свързана с психологията на развитие на децата и учениците в системата на образованието
- “Личностно профилиране и интертипни отношения в управлението на педагогическия персонал“
Водещ: проф.д-р Нели Бояджиева, Софийски университет “Св.Климент Охридски“
- „Включване на родители, ученици, партньори в живота на училищната общност“
Водещ: Генади Матвеев – педагогически съветник в 26 СУ „Йордан Йовков” – София, води консултативно-дискусионни срещи с родители и ателиета за родители на деца от различни възрастови групи, на деца със специални образователни потребности и деца в риск, провежда тематични семинари и обучения, свързани с ефективно включване на родители в училищния живот, иновации в съвременното училище, изграждане на ефективна класна общност, организиране свободното време на деца и младежи, училищни проекти, подкрепа на деца със СОП и надарени деца. Генадий Матвеев е автор и ръководител на корекционно-възпитателна експедиция за деца и юноши в конфликт със закона.
- “Подобряване на физическото здраве, емоционалното равновесие и работоспособността на учителите“
Водещ: Лидия Йорданова – психодрама терапевт, Център за обучение, консултации и тренинг Зет Ес Консулт, Варна
Тренинг-семинарите са разделени в 2 сесии. Всеки участник ще може да избере по 1 от всяка сесия, чиято тема съответства на неговите интереси, т.е общо 2.
Всички ДОКЛАДЧИЦИ, участвали и в 2 ТРЕНИНГ-СЕМИНАРА ще получат УДОСТОВЕРЕНИЕ С 1 КВАЛИФИКАЦИОНЕН КРЕДИТ.
Всички СЛУШАТЕЛИ, участвали и в 2 ТРЕНИНГ-СЕМИНАРА ще получат СЕРТИФИКАТ ЗА УЧАСТИЕ.
Специална сесия е отредена на носители на наградата „Кристална сова“ в годините:
- Росица Игнатова – Василева /2015/ – СУ“Уилям Гладстон“, София
„“Аз-ти-класът-родината” – интерактивни словесни, пластични и визуални техники за повишаване на мотивацията в часовете по БЕЛ и за подобряване на груповата ефективност при учениците от гимназиалните етапи на образование“
- Иванка Бързакова /2016/ – ДГ№2 “Знаме на мира“, Балчик
„Поддържане на динамичното равновесие в детската група чрез иновативни познавателни технологии“
- Валентина Иванова /2018/ – I ОУ“Княз Борис I“, Варна
„Реализиране на позитивен климат в класната стая чрез използване на интерактивни техники и подходи“
Ще бъдат организирани и 2 майсторски класа по 16 часа с отделно заплащане, даващи право на 1 КВАЛИФИКАЦИОНЕН КРЕДИТ:
- „Семейството през очите на детето: рисунки, куклотерапия, пантомима“
Водещ: проф. д.ф.н., к.пс.н. Владимир Никитин, зав. Катедра по философска антропология и арт-терапия при Московския социално-педагогически институт, сертифициран телесно-оринтиран и арт-терапевт, председател на Източноевропейската асоциация на арт-терапевтите, автор на 10 монографии по методология и практика на телесно-ориентираната и арт-терапията
- „Арт-терапевтични техники за превенция на здравето“
Водещ: проф.д.п.н. Людмила Лебедева – зам.ректор по научната работа и международното сътрудничество при Столичния институт за професионално образование, Москва
За участниците в конференцията ще бъдат организирани още:
– сесия за супервизия по психологически проблеми в детската градина и училището с водещи за различните степени на образование:
– доц.д-р Райна Захариева – детска градина
– проф.д-р Нели бояджиева – начален етап на образование
– Лидия Йорданова – прогимназиален етап на образование
– Иван Игов – гимназиален етап на образование
– голяма организационно-комуникативна игра
– видеоконференция с българско иновативно училище и училище във Финландия
– Пролетна вечер в механа „Иванчов хан“ с музика на живо и танци.
Такси за участие:
– участие без доклад
– до 20.03.2019 год. – 90 лв.
– от 21.03.2019 до 104.2019 год. – 135 лв.
– участие с доклад
– до 20.03.2019 год. – 110 лв.
– от 21.03.2019 до 10.04.2019 год. – 150 лв.
За студенти редовно обучение – 20 % отстъпка
Таксата включва:
- осигуряване на зали и оборудване;
- организационно обезпечаване на конференцията;
- участие в уъркшоповете и тренингите;
- кафе-паузи;
- материали;
- публикация на материала в сборника/за докладчиците/;
Такса за участие в майсторски клас: 80 лв.
Таксата включва:
- хонорар на водещите;
- индивидуални материали за работа на участниците;
- кафе-пауза;
- обяд на 21.04.2019.
Участие в Пролетната вечер/по желание/: доплащане 20 лв.
Забележки: 1. Внесени суми не се възстановяват. Участникът, който е възпрепятстван, може да бъде заместен от друг участник.
2. В случай, че даден доклад или презентация е разработена от няколко автори и на конференцията желаят да присъстват повече от един от тях, се заплаща една пълна такса за участие, а останалите съавтори заплащат такса като слушатели
3. В случай, че два или повече доклада или презентации са представени от един и същ участник, се заплаща пълна такса за участие за всеки доклад.
Настаняване:
Настаняването ще бъде в Спа хотел „Романс Сплендид“ – 4* в стаи с 2 легла.
Цена за 1 нощувка със закуска, обяд и вечеря на участник в двойна стая: 95 лв.
Доплащане за самостоятелна стая: 20 лв.на вечер
Всеки пакет започва с обяд и завършва със закуска.
Цената за настаняване и хранене е същата и за придружаващи лица.
Сумите за таксата за конференцията, за настаняването и храненето следва да бъдат преведени по банков път като обща сума като за основание за плащането бъде посочено „такса за участие в конференция на 19-21.04.2019 год. на……………………… /трите имена и представлявана организация/”.
Заявки за участие/по образец/ се изпращат на е-mail aдресите на Центъра – office@zsconsult.com и zsconsult@gmail.com.
След потвърдителен е-mail от организатора се заплащат съответните такси за участие в конференцията, за настаняване и хранене. Заплащането се извършва само по банков път.
Съобщения от оперативен характер относно организацията на конференцията ще се публикуват регулярно във FACEBOOK СТРАНИЦАТА на ДЕСЕТАТА ЮБИЛЕЙНА МЕЖДУНАРОДНА ПРОЛЕТНА КОНФЕРЕНЦИЯ.